O nas>> Historia Euro SITEX s.r.o. Siatki, siatki przeciw owadom, blacha perforowana, kraty stalowe

Historia Euro SITEX s.r.o.

W roku 1994 producenci sit - firmy SITOS IS Heřmanice, Hutter & Schrantz IS Vídeň oraz Ludwig Krieger Draht und Kunststofferzeugnisse GmbH Karlsruhe założyli firmę  Sitos Trading, później Euro SITEXs.r.o. Misją  nowej  firmy  było stworzenie profesjonalnej doradczo-handlowej firmy, która  będzie sprzedawać swoje produkty na rynkach Europy Wschodniej . Sitos Trading spełnił swoją rolę niezwykle skutecznie i szybko zdobył czeski i słowacki rynek sit przemysłowych.

W  oparciu o szeroko zakrojony marketing oraz  doświadczenie  zagranicznych partnerów rozszerzano grupę prduktów do sprzedaży.Stopniowo przybywały : sita i siatki metalowe,filtry,blachy perforowane i ostatecznie zostały uzupełnione uzupełnione o taśmy transporterowe druciane i z tworzyw sztucznych. Zdecydowana większość tych produktów pochodzi z własnej produkcji założycieli i partnerów Euro SITEX s.r.o. Tam, gdzie wymagania rynku przewyższały możliwości zaopatrzenia z własnej produkcji, doszło do fuzji z renomowanymi europejskimi producentami, takimi jak ROLF KÖRNER GmbH.

W roku 1997 zaczęto budować  biur sprzedaży oraz przedstawicielstw w Europie Wschodniej. Z biegiem czasu usługi i produkty firmy dotarły do ​​osiemnastu krajów poprzez osiemnastu przedstawicieli a w kilku z nich mają obecnie dominującą pozycję na rynku ze względu na swoją jakość.

Szybki rozwój struktury produktowej oraz sieci sprzedaży miał również bezpośredni wpływ na sam Sitos Trading. Po pierwsze, w związku z wprowadzeniem własnej produkcji i działalności handlowej w Europie Wschodniej, zmieniono nazwę na obecną Euro SITEX s.r.o. Obecny czterdziestoosobowy zespół specjalistów, reprezentujący absolutną czołową pozycję w swojej dziedzinie, wyłonił się z trzech wyszkolonych sprzedawców. W tym czasie firma uzyskała również certyfikat ČSN EN ISO 9001: 2001.


Kamieniem milowym w historii Euro SITEX s.r.o. jest marzec 2002, kiedy do firmy dołącza grupa przedsiębiorstw produkcyjnych HEIN, LEHMANN GmbH. Ten gigant w zakresie produkcji sit przemysłowych i przenośników taśmowych uzupełnia czeskie moce produkcyjne firmy, tworząc tym samym ofertę usług i produktów, która nie ma sobie równych pod względem różnorodności i jakości w Europie Wschodniej.

Punktem zwrotnym w życiu firmy jest wrzesień 2003 roku, kiedy zakończono budowę pierwszej części nowego centrum handlowo-logistycznego.

Euro SITEX s.r.o. wchodzi w rok 2009 jako największy czeski producent sit przemysłowych. Wraz z zakończeniem drugiego i trzeciego etapu budowy własnego kompleksu powstaje kompleks lokali handlowo-biurowych, które są gotowe na przyjęcie naszych cenionych klientów. Do odwiedzenia zaprasza również nowo otwarty sklep firmowy z całym asortymentem o powierzchni ponad 600 m2.
Spółki zależne pod nazwą Euro SITEX s.r.o.® działają już w ośmiu krajach Europy Wschodniej i Środkowej.

W 2013 roku Euro SITEX s.r.o. udało się wykorzystać rozwój firmy przed światowym kryzysem gospodarczym w 2008 roku i umocnić swoją pozycję w Europie Wschodniej. Dzięki zwiększeniu mocy produkcyjnych rozpoczęły się pierwsze dostawy do Azji i Afryki Północnej.


Dzięki stabilnej pozycji  na czeskim rynku a także na rynkach Europy Wschodniej, od 1 stycznia 2019 Euro SITEX s.r.o. ma wyłączne prawa do reprezentowania innych grup produktów członków grupy Stafag, a mianowicie Steinhaus, Lucotec, Multotec i DOH.

DOH

Firma z ponad stuletnią historią. Wysoce wyspecjalizowany dostawca taśm, którego taśmy przenośnikowe są stosowane tam, gdzie nie można zastosować taśm gumowych, tekstylnych i plastikowych, a standardowe rozwiązania nie są dostępne. Wysoko wyspecjalizowany i doświadczony producent taśm stalowych do indywidualnych i niezwykle wytrzymałych produktów w różnych obszarach zastosowań.

Steinhaus

Polityka firmy polegająca na kontrolowanym, samofinansującym się rozwoju, konsekwentnie realizowana przez 90 lat historii firmy, zapewnia Steinhaus GmbH nie tylko zdrowe zaplecze ekonomiczne, ale także dość imponującą obecność na całym świecie. Steinhaus jest częścią grupy STAFAG z ponad 50 firmami i 3000 pracowników na całym świecie. Większościowym udziałowcem tej grupy firm nadal pozostaje rodzina Steinhausów. Oprócz paneli sitowych wykonanych z materiałów syntetycznych lub stalowych, program dostaw firmy STEINHAUS obejmuje również sita szczelinowe i wkłady filtracyjne wykonane ze stali, włókien syntetycznych i tekstylnych. Wraz ze swoimi spółkami zależnymi Lucotec i DOH są również producentami pneumatycznych systemów sprężynowych i drucianych taśm przenośnikowych.


Lucotec

Po pierwszych projektach sprężyn pneumatycznych od 2010 roku, Lucotec GmbH powstała w kwietniu 2014 roku. Na tym etapie Steinhaus, członek grupy STAFAG, dokonał pierwszej inwestycji w tę start-upową firmę. Obecnie Steinhaus jest większościowym udziałowcem Lucotec i właścicielem patentów na sprężyny pneumatyczne w celu rozwoju światowego rynku pneumatycznych systemów sprężynowych.

Lucotec koncentruje się na rozwiązywaniu problemów związanych z drganiami dla naszych klientów, w szczególności poprzez konwersję maszyn sortujących z konwencjonalnych sprężyn stalowych lub gumowych na systemy Lucotec. Sprężyny pneumatyczne są niezawodną i optymalną alternatywą, co oznacza prawie całkowitą redukcję drgań w środowisku, optymalizację wyników sortowania oraz redukcję kosztów eksploatacji w zakresie konserwacji i energii.

Multotec

Od 45 lat Multotec pomaga największym światowym przedsiębiorstwom wydobywczym w bardziej wydajnym, niezawodnym i efektywnym przetwarzaniu minerałów.

Dzięki wsparciu uznanych liderów w metalurgii i inżynierii technologicznej, nasze urządzenia do przeróbki minerałów są wykorzystywane do optymalizacji odzysku i obniżenia kosztów produkcji w zakładach przetwórstwa minerałów w prawie 70 krajach na sześciu kontynentach.

Z siedzibą w RPA, Multotec jest  firmą świadczącą kompleksowe usługi z zakładami produkcyjnymi w Afryce, Europie, Azji, Australii i obu Amerykach, dzięki czemu jesteśmy bliżej naszych klientów.


Będziemy bardzo zadowoleni, jeśli będziemy mogli zaoferować naszym cenionym klientom niektóre z naszych produktów i usług. Oczekujemy  na spotkanie z Wami lub w Waszej firmie.

Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony internetowej.

© Copyright 2024 Euro SITEX | Cookies
Design and Programing: Reklalink s.r.o.